Moje doświadczenie osobiste i zawodowe pozwala mi czerpać wiedzę i umiejętności z różnych obszarów życia, dzięki czemu jest mi łatwiej zrozumieć i skuteczniej wesprzeć klienta. Na początku swojej kariery zawodowej pracowałam w Polskiej Agencji Prasowej, następnie przez kilka lat w szkole średniej, potem w firmach szkoleniowych. Od 2013 roku prowadzę własną praktykę gabinetową i oferuję; wsparcie psychologiczne, life coaching, coaching kariery, konsultacje psychologiczne, warsztaty i szkolenia z zakresu: motywacji, poczucia własnej wartości, asertywności, zarządzania stresem, umiejętności pedagogicznych, umiejętności społecznych.
Jestem psychologiem ze specjalizacją „Kształtowanie i zmiana zachowania” (Uniwersytet SWPS), psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej, filologiem polskim (Uniwersytet Gdański), certyfikowanym coachem (Erickson College Coaching International Vancouver we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego, ICF. Ukończyłam Dwuletnie Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Uniwersytet Warszawski), Zarządzanie Ludźmi w Firmie (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Akademię Trenera Biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego).
Obok profesjonalnego wykształcenia i doświadczenia uważam, że własne pozytywnie rozwiązane kryzysy wspierają w lepszym rozumieniu i odczuwaniu klienta. Psycholog jest użyteczny dla innych, gdy jednocześnie pracuje nad sobą, dlatego stale poddaję się superwizji i uczestniczę w warsztatach i szkoleniach. Bardzo ważna jest dla mnie autentyczność i uważność w relacji z klientem, ponieważ tylko wtedy może w życiu drugiego człowieka zajść prawdziwa zmiana.
,,Są chwile, które otwierają się jak rozłupany orzech, które zmieniają nasz punkt widzenia w taki sposób, ze później już nigdy nie patrzymy na świat tak samo jak przedtem”.
Pomagam osobom, które zmagają się z lękiem, depresją, poczuciem utraty sensu życia i samotności, kryzysami emocjonalnymi, kryzysami w związkach, trudnościami w relacjach z innymi ludźmi, silnym stresem, poczuciem pustki i straty, niskim poczuciem własnej wartości oraz brakiem motywacji do działania i zmiany.
Zapraszam Cię do mojego gabinetu, gdzie wspólnie możemy pracować nad rozwiązaniem Twoich problemów i trudności życiowych. Mogę pomóc Ci w lepszym zrozumieniu siebie, swoich emocji i myśli oraz nauczyć Cię skutecznych sposobów radzenia sobie z nimi. W swojej pracy staram się stworzyć swobodną atmosferę, która pomaga budować relacje terapeutyczną opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Moja praca podlega regularnej superwizji.
Swoje doświadczenie pracy z pacjentami zdobywałam w miejscach tj. Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Środowiskowy Dom Samopomocy Dzielnicy Bemowo – Warszawa, Fundacja ,,Ostoja” – Opoczno, Hospicjum Caritas Archidiecezji Warszawskiej – Warszawa, Specjalistyczny Szpital św. Łukasza – Końskie oraz prywatnych poradniach psychologicznych.
Aktualnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej i kontynuuję naukę w ramach 4 – letniego Kursu Psychoterapii Behawioralno – Poznawczej w Centrum CBT EDU w Warszawie (uczelnia akredytowana przez PTTPB). Swoją wiedzę aktualizuję biorąc udział w szkoleniach dedykowanych dla psychoterapeutów oraz czytanie literatury naukowej.
Zdobyłam tytuł magistra Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (5 -lat), zgłębiłam wiedzę z zakresu Psychologii klinicznej na studiach podyplomowych (2- lata) w Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
Jestem przekonana, że praca jako psychoterapeuta to znacznie więcej niż tylko praca. To powołanie, które daje wiele satysfakcji i poczucie, że rzeczywiście pomaga się innym ludziom 🙂
Jeśli potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, zachęcam Cię do zapisania się na terapię. Razem możemy pracować nad osiągnięciem Twoich celów.
Ponadto pracuję z osobami z otyłością oraz z innymi formami zaburzonej relacji z jedzeniem, stosując metody coachingu żywieniowego.
Oferuję wsparcie psychologiczne pacjentom z chorobą nowotworową i ich rodzinom na różnych etapach rozwoju choroby (pierwsza diagnoza, leczenie, nawroty, adaptacja do nowej sytuacji i zmian w ciele).
Pasjonuję się psychosomatyką, psychodietetyką oraz rolą wsparcia psychologicznego w rekonwalescencji pacjentów chorych somatycznie oraz leczonych chirurgicznie.
Pracuję również z osobami, które zmagają się z depresją, kryzysami emocjonalnymi, poczuciem utraty sensu życia. Wieloletnie doświadczenie pracy w obszarze HR w korporacjach pozwala mi lepiej rozumieć i wspierać osoby doświadczające kryzysu związanego z wypaleniem zawodowym.
Stale poszerzam swoją wiedzę. Jestem w trakcie szkoły podyplomowej z Psychoonkologii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku oraz szkoły Coachingu żywieniowego w Instytucie Świadomego Rozwoju w Warszawie. Moje doświadczenie w zakresie zaburzeń odżywiania pozwala mi patrzeć na problemy z szerszej perspektywy i czerpać wiedzę również z życia.
Prowadzę konsultacje psychologiczne i coaching żywieniowy w języku polskim, angielskim i włoskim z racji władania biegle trzema językami.
„Możesz nie kontrolować wszystkich wydarzeń, które Ci się przydarzają, ale możesz zdecydować, że nie będziesz przez nie ograniczany”.
„You may not control all the events that happen to you, but you can decide not to be reduced by them.”
Maya Angelou
Z wykształcenia jestem psychologiem, absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS (specjalizacja kształtowanie i zmiana zachowania). Ukończyłam też Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR (szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopnia) oraz Szkołę Trenerów House of Skills. Doświadczenie zdobywałam w gabinecie psychoterapeutycznym oraz pracując z osobami dorosłymi w spektrum autyzmu. Od wielu lat pracuję i angażuję się w działania sektora organizacji pozarządowych. Uwielbiam podróże.
W swojej pracy podążam za człowiekiem i wspieram go w poszukiwaniu własnej drogi i rozwiązań najbliższych jego potrzebom i możliwościom, pozwalających mu pozostać w zgodzie ze sobą. Towarzyszę w procesie zmian pomagając określić jak najbardziej konkretne i realne cele. Do każdego podchodzę indywidualnie, z uważnością i empatią.
Najważniejsze w pracy z ludźmi są dla mnie autentyczność w kontakcie, zaciekawienie światem drugiej osoby, otwartość na inne punkty widzenia, uważność, szacunek oraz budowanie bezpiecznej, sprzyjającej zaufaniu atmosfery w gabinecie. Uważam, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do przezwyciężenia kryzysu. Moja rola to towarzyszenie osobie, która zwraca się do mnie po pomoc, w poszerzaniu świadomości jej mocnych stron i zasobów do radzenia sobie z trudnościami.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu na specjalności psychologia kliniczna. Z wykształcenia jestem również kulturoznawcą i plastykiem. Ukończyłam kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR w Warszawie. Jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym w Szkole Psychoterapii DIALOG, posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażu w NZOZ PsychoMedic w Warszawie, w Fundacji Itaka, pracując jako psycholog w szkole oraz w gabinecie prywatnym.
W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym zawodu psychologa oraz regularnie korzystam z superwizji.
„Jest ciekawym paradoksem to, że dopiero kiedy zaakceptuję siebie takiego, jakim jestem, mogę się zmienić.”
Carl Rogers
Wspieram rodziców doświadczających trudności związanych z wychowywaniem swoich dzieci, przeżywaniem macierzyństwa/tacierzyństwa, rodziców dzieci z diagnozą Spektrum Autyzmu, ADHD, ADD. Rodziców, którzy potrzebują odnaleźć się w roli rodzica na nowo. Wspieram nastolatków (osoby od 15 roku życia) w przezwyciężaniu trudności w relacjach, zaburzeniach nastroju, zaburzeniach lękowych, neuroróżnorodnych (w spektrum autyzmu, z ADHD, z ADD), z niską samooceną,
objawami stresu na co dzień.
W pracy gabinetowej skupiam się na budowaniu pełnej zaufania, otwartości i zrozumienia relacji z Pacjentem. Pomagam lepiej zrozumieć siebie, przeżywane emocje i pojawiające się myśli. Podchodzę do każdej osoby indywidualnie łącząc znane mi
techniki nurtów terapeutycznych, doświadczenie oraz wyjątkową historię Osoby tak, by wspólnie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie trudności Pacjenta. Moja praca podlega regularnej superwizji.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. stażując na oddziale dziennym dla dorosłych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, praktykując pracę gabinetową, w przedszkolach
integracyjnych i specjalnych, prowadząc Treningi Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży.
Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjno-systemowym w Szkole Psychoterapii DIALOG, posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Mam za sobą liczne szkolenia przygotowujące mnie do pracy z Pacjentem, m.in. Szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej, szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR, TSR, I stopień), a także szkolenia przygotowujące mnie do pracy
z dziećmi i młodzieżą takie jak: Przygotowanie do pracy z dziećmi z Autyzmem, Trening Umiejętności Społecznych, Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym, Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Posiadam przygotowanie pedagogiczne.
Wspieram pacjentów doświadczających kryzysu życiowego, kryzysów w relacjach, zdrady, samotności, silnego stresu, spadku motywacji, a także zmagających się z obniżoną samooceną i trudnościami w akceptacji siebie. Pomagam osobom, które doświadczają objawów psychosomatycznych stresu, np. bóli brzucha, głowy pomimo wykluczenia choroby przez lekarzy.
Wspieram dzieci i rodziców doświadczających trudności związanych z diagnozą Spektrum Autyzmu, ADHD, ADD. Wspieram nastolatków (osoby od 12 roku życia).
W pracy gabinetowej najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji, zaufanie, otwartość i zrozumienie potrzeb Pacjenta, a także praca zespołowa (Pacjent – Terapeuta).
Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, posiadającej rekomendacje Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Mam za sobą liczne szkolenia przygotowujące mnie do pracy z Pacjentem. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Gabinecie Psychoterapii dr Katarzyny Wybrańczyk w Katowicach.
Moja praca podlega regularnej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
